Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'230 kg |
| Kerb weight | 2'869 kg |
| Car-Nr. | 245737479010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 57'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 27 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 99 km |
| New price | CHF 123'384 |
| Price | CHF 53'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.