SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'949 kg |
| Kerb weight | 2'354 kg |
| Trailer load braked | 2'812 kg |
| Type approval number | 1JB292 |
| Car-Nr. | 31 / Aigle |
| Cubic capacity | 3'604 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 83'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 213 kW / 290 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.3 / 8.2 / 10 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 233 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.