HAGELSCHADEN FAHRBAR
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'840 kg |
| Kerb weight | 1'417 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1VD139 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 260'389 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 / 5.6 / 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 28'210 |
| Price | CHF 599 |
Note: actual equipment may differ from that listed.