Herzlichen Dank für Ihr Interesse an unserem Fahrzeug und Willkommen bei der Kreuz-Garage Weber AG in Uster
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'040 kg |
| Kerb weight | 1'645 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1NB583 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 116 kW / 158 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 51'340 |
| Price | CHF 40'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.