1.Hand, unfallfrei, Nichtraucher, PDC hinten, ab MFK
| Body style | Minibus |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'524 kg |
| Trailer load braked | 1'050 kg |
| Type approval number | 3RF412 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 76'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 59 kW / 80 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.1 / 4.5 / 6.1 |
| CO2 emissions | 161 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 25'148 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.