*** Frisch ab MFK + Service *** Leder + 7-Sitze! +Head-up Display + Rückfahrkamera + uvm. ***
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'340 kg |
| Kerb weight | 1'793 kg |
| Trailer load braked | 1'850 kg |
| Type approval number | 1RC474 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 74'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2025 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4.4 / 4.7 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 41'400 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.