*** Frisch ab MFK + Service *** 360° Kamera, Sitz- + Lenkradheizung *** Top Zustand ***
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'510 kg |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1MB390 |
| Cubic capacity | 1'496 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 46'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 23'290 |
| Price | CHF 15'555 |
Note: actual equipment may differ from that listed.