CH-Fahrzeug frisch ab Service und MFK, Lederausstattung Braun, 22\\\ Felgen 22 Split-Spoke, Panoramadach, DAB+ Radio
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'638 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC801 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate 1 Jahr Motor- und Getriebe-Garantie inklusive. Premium Garantie gegen Aufpreis möglich! |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 117'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 261 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 106'140 |
| Price | CHF 38'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.