Spezial Edition, AMG Premium Plus, Fahrassistenz, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'810 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 313306522000 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 86 km |
| Battery capacity | 15.6 kWh |
| New price | CHF 60'237 |
| Price | CHF 51'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.