**VW GA+ 4Jahre/100'000 km*Black Style Paket*Technikpaket Plus*Assistenzpaket**
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'608 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Car-Nr. | 935233 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.1 / 7.1 / 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 161 g/km |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 52'810 |
| Price | CHF 45'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.