Marco Polo 300 d, Vollaustattung, sofort verfügbar
Mercedes-Benz Automobil AG, Wettingen | Merbag
Otelfingerstrasse 44
Wettingen / AG
Tel: 056 546 25 85
| Body style | Minivan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 233474340000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie 3 Jahre / 100‘000km Mercedes Swiss Integral Gratis Service 1 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.3 / 6 / 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 133'776 |
| Price | CHF 111'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.