EXPERTISE MARS 2025, SERVICE TOUJOURS SUIVIS, DISTRIBUTION PAR CHAÎNE,
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'611 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1rc247 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 / 4.4 / 4.8 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 34'200 |
| Price | CHF 10'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.