SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'240 kg |
| Kerb weight | 985 kg |
| Type approval number | 1pb673 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 113'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 60 kW / 82 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 / 3.7 / 4.3 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 17'950 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.