SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'876 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1HA393 |
| Cubic capacity | 2'199 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 183'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 / 6 / 6.8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.