GARANTIE 12 MOIS, PARFAIT ETAT, PREMIERE MAIN, EXPERTISEE DU JOUR.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'200 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1FC471 |
| Cubic capacity | 1'248 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 151'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.4 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 117 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 20'990 |
| Price | CHF 8'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.