GARANTIE 12 MOIS, PARFAIT ETAT, EXPERTISEE DU JOUR
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'110 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FB714 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 103'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 23'350 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.