Tolle Ausstattung - sehr gepflegt - wenig Kilometer - 8-fach bereift
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'085 kg |
| Kerb weight | 1'664 kg |
| Type approval number | 1BS498 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 64'900 |
| Price | CHF 35'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.