Sommer und Winterräder, 12 Monate Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Kerb weight | 1'700 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1RD640 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 58'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 117 kW / 159 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.7 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 37 g/km |
| Electric range | 46 km |
| Battery capacity | 9.8 kWh |
| Price | CHF 18'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.