** Top C3 Aircross ** Viele Extras / Automat / Headup etc. ** CH-Fahrzeug inkl. Herstellergarantie ** MFK 5-6 J. ab 1. Inv. i.O. ** Leasing - Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'835 kg |
| Kerb weight | 1'369 kg |
| Trailer load braked | 840 kg |
| Type approval number | 1CK896 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 59'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 28'490 |
| Price | CHF 16'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.