Neuwagen Mit Tageszulassung Mobiler Pössel Campingausbau
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 90'000 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.