NEUES FAHRZEUG / 60 MONTATE ODER 100'000KM WERKSGARANTIE / TEMPOMAT / SITZHEIZUNG V+H
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 2'611 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km WERKSGARANTIE / GARANTIE D'USINE |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 178 kW / 242 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 60 km |
| New price | CHF 46'450 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.