Voiture CH / soignée / futur collector / toit ouvrant / assistance au stationnement / sièges multicontours ventilés/chauffants
Leman Cars
Chemin des Eglantines 6
Vernier / GE
Tel: 022 557 77 61
Tel: 078 669 74 25
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'365 kg |
| Kerb weight | 1'840 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1MD465 |
| Cubic capacity | 6'209 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 163'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 378 kW / 515 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 22.3 / 9.8 / 14.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 341 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 171'700 |
| Price | CHF 24'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.