* Top Fahrzeug * S-Line / VirtualCockpit / Rückfahrkamera / Spurhalteassist / ACC Distanzregelung / Totwinkelassist / Led / Navigation MMI / 19 Zoll Alu / AB Service / Frisch AB MFK /
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'640 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis Von 499 CHF |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 101'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 4.3 |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 55'400 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.