Topangebot: Mazda 3 S-X 186 AT AWD Takumi mit Topausstattung zum Hammerpreis!
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'019 kg |
| Kerb weight | 1'585 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | IVI |
| Chassis Number (VIN) | 0000000000000000000000000 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Burgundy |
| Mileage | 22'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 137 kW / 186 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2024 |
| Energy efficiency | F |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 46'850 |
| Price | CHF 35'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.