SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'375 kg |
| Trailer load braked | 1'550 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 69'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 / 4.8 / 5.7 |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 42'400 |
| Price | CHF 14'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.