Top Fahrzeug, einer der letzten Outback mit Benzin Motor
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'763 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1sc850 |
| Cubic capacity | 2'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 175 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 124 kW / 168 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 45'900 |
| Price | CHF 43'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.