Gepflegter WRX STI Frisch ab MFK und Service bei Kauf
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'605 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1sc734 |
| Cubic capacity | 2'457 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 57'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 301 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.1 / 8.4 / 10.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 243 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 45'100 |
| Price | CHF 27'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.