CH Fahrzeug, 12 Monate Garantie, frisch ab MFK und Service, 8-fach bereift
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'635 kg |
| Kerb weight | 2'208 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1MH210 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 Monate oder 20000 km Occasionsgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 126'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 450 kW / 612 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.5 / 8.7 / 9.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 214 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 154'900 |
| Price | CHF 45'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.