CH Fahrzeug, ab MFK, 8 Fach bereift , Ledersitze, Leasing ab CHF 92.50
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'450 kg |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Type approval number | 1SF289 |
| Cubic capacity | 898 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 2025-09-23, 12 Monate oder 20000 km 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 57'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.7 / 4.2 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 98 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 21'480 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.