Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 1'777 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Car-Nr. | 600778 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 368 kW / 500 PS |
| Doors | 2 |
| Price | CHF 139'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.