Garage Elite AG Reutigen
Stockentalstrasse 22
Reutigen / BE
Tel: 033 657 15 72
Tel: 079 414 00 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'515 kg |
| Kerb weight | 1'100 kg |
| Type approval number | 1MB235 |
| Chassis Number (VIN) | 220030 |
| Cubic capacity | 1'496 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Burgundy |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 63'550 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 / 4.7 / 5.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.