In 48 Std Lieferbar//322Km Reichweite//Ihr BYD Kompetenzcenter seit 2022//////Div. Fahrassistenten/Navi/App Car Play-Android Auto -Internet inkl/Sitzheizung/Kamera/Cloud Service/wireless charging/Touchscreen drehbar ....und vieles mehr....
CM Automobile AG Zweigniederlassung Kriens/Obernau
Rengglochstrasse 19
Kriens-Obernau / LU
Tel: 041 558 50 60
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'714 kg |
| Kerb weight | 1'370 kg |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km BYD EU Hersteller Garantie//96 Mte oder 200'000Km Batterie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 65 kW / 88 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 322 km |
| Battery capacity | 43.2 kWh |
| Price | CHF 17'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.