Lift System, Carbon Schalensitze, Soft-Close, Special Lackierung, CH-Auslieferung
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'636 kg |
| Kerb weight | 1'443 kg |
| Type approval number | 1MP620 |
| Cubic capacity | 3'798 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 19'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 496 kW / 675 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 275 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 249'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.