R-Line, Anhängerkupplung, Panoramaglasdach, Massage, Keyless, ACC, purhalteassist, Totwinkelassistent, Dynaudio Sound System, LED, Rückfahrkamera, uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'924 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km mit einem Aufpreis möglich. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 27'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.