Navigation,Rückfahrkamera,AHK. Herstellergarantie
Autocenter Meier AG
Hauptstrasse 158
Kölliken / AG
Tel: 062 516 88 87
Tel: 079 404 74 26
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'027 kg |
| Kerb weight | 1'598 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 3RG306 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Renault Herstellergarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 24'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6 |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 29'511 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.