***Leasing 0.9*** New Ford Kuga 4x4 Sound Edition / Hybride intégrale / Disponible de Suite
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'280 kg |
| Kerb weight | 1'891 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 112 kW / 152 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 59'750 |
| Price | CHF 50'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.