NEUPREIS: CHF 96'922.- / PREISVORTEIL: CHF 13'022.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern 22 / BE
Tel: 031 516 25 70
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'335 kg |
| Car-Nr. | 003067182000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 96'922 |
| Price | CHF 85'250 |
Note: actual equipment may differ from that listed.