CH-Fahrzeug / Gratis Service 10 Jahre oder 100000 km / Frisch ab Service / ab MFK / 8-Fach Bereift / Sehr Gepflegt
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'805 kg |
| Kerb weight | 2'405 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MH296 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Fox Garantie gegen Aufpreis |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 69'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 345 kW / 469 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.6 / 6.8 / 8.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 200 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 146'900 |
| Price | CHF 59'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.