Fernseh/Video hintenStandheizungNavi/DistanzregrelungTempomatPanoramadach
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'520 kg |
| Kerb weight | 2'074 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 3'564 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 119'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 234 kW / 318 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 15.1 / 8.2 / 10.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 252 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 66'180 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.