Aus 1. Hand und Unfallfrei! frisch ab MFK & Service
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'382 kg |
| Kerb weight | 1'085 kg |
| Type approval number | 1RC677 |
| Cubic capacity | 898 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 105'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 80 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 / 5.1 / 6.8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 25'000 |
| Price | CHF 10'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.