TOP-Fahrzeug mit 7'500.- Prämie. (bereits berücksichtigt) 4x4, Automat
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'823 kg |
| Trailer load braked | 1'360 kg |
| Type approval number | 1KA841 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 84 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 154 kW / 210 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.5 kWh |
| New price | CHF 49'240 |
| Price | CHF 41'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.