Ab MFK
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'390 kg |
| Kerb weight | 1'015 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1SC706 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 135'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 51 kW / 70 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.4 / 5 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 2'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.