*CH-FAHRZEUG*NEUWAGEN*AB LAGER VERF\\\ÜGBAR*SONDERPR\\\ÄMIEN*
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'648 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Car-Nr. | Y / 964 434 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 81'110 |
| Price | CHF 68'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.