Top-Servicegepflegter 1. Hand Wagen Super Zustand Autobahnkilometer Super Ausstattung Leder, Rückfahrkamera, Panoramadach, DAB+, PDC vo.+hi, Abstands-Tempomat, Bluetooth, Telefon
Auto Fankhauser AG
Gurnigelstrasse 8
Blumenstein / BE
Tel: 033 511 06 33
Tel: 079 656 52 08
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'730 kg |
| Kerb weight | 1'335 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1SD803 |
| Cubic capacity | 1'373 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 160'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5.2 / 5.7 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 33'490 |
| Price | CHF 15'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.