Tolle Ausstattung - sehr gepflegt - wenig Kilometer - 8-fach bereift (Pneu)
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'609 kg |
| Kerb weight | 1'164 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1SG325 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 60'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 106 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 24'710 |
| Price | CHF 16'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.