Gepflegtes Fahrzeug - Autobahnkilometer - Tolle Ausstattung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'475 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1VG381 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 240 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 61'000 |
| Price | CHF 25'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.