VERKAUF IM AUFTRAG, KONTAKTNUMMER 0447325678
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Schlieren | Merbag
Zürcherstrasse 109
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 66 76
| Body style | convertible |
| First registration date | 09.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Type approval number | 1PF407 |
| Cubic capacity | 3'600 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 353 kW / 480 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 05.2023 |
| Fuel consumption | 19.2 / 9.5 / 12.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 309 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 240'800 |
| Price | CHF 109'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.