CH-FAHRZEUG INKL. GARANTIE AMG-LINE, NIGHT PAKET, 18 ALU, DIGITALCOCKPIT, 360 KAMERA, DAB+, TEMPOMAT, SIDE+LANE ASSIST, VERKEHRSZEICHENERKENNUNG, KEYLESS, 8X BEREIFT, VIELES MEHR... FRISCH AB MFK
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'215 kg |
| Kerb weight | 1'891 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH626 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5 / 6.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 182 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.