CH-FAHRZEUG INKL. GARANTIE+GRATISSERVICE AUS 1. HAND 20 ALU, EL. SITZE, VOLLEDER, HEADUP, ABSTANDSREGLER, AMBIENTELIGHT, LANE ASSIST, KEYLESS, DRIVE SELECT, LED, R-KAMERA, ETC. FRISCH AB MFK AB SERVICE
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'480 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1AP720 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 65'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 38'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.