CH-FAHRZEUG INKL. GARRANTIE AUS 1. HAND 21 AMG RAD, BANGOLUFSEN, AMG DRIVER PACKAGE, 7 PLÄTZER, DAB+, DISTRONIC+, STANDHEIZUNG, GLASDACH, AIRMATIC, CARBON, 360 KAMERA, VIELES MEHR.. FRISCH AB MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'290 kg |
| Kerb weight | 2'580 kg |
| Trailer load braked | 3'290 kg |
| Type approval number | 1MQ661 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 96'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 17.6 / 12.1 / 12.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 288 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.